ĮDOMIOS IR NAUDINGOS

Edukacijos moksleiviams

Papildykite moksleivių žinių bagažą užregistruodami juos į smagias bei naudingas edukacijas, kurių metų ugdomas vaikų kūrybiškumas, sąmoningumas, bendravimas, o po užsiėmimų vaikai taip pat turi galimybę pašėlti parke!

Edukacijų programos

Išsirinkite ir rezervuokite edukacijas Kultūros paso sistemoje, telefonu arba elektroniniu paštu

Kiaušinis, dinozauras ir višta – kas čia bendro?

kdvk

Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.

Edukacijos trukmė: 90 min

Dalyvių amžius: 1-6 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: iki 40 moksleivių vienu metu

Kaina: 7 € mokiniui (jeigu norite dar pašėlti Dino parke - papildomai bilietas kainuos 6€/vaikui)

Apie edukaciją

Tai kas pirma – kiaušinis, višta ar visgi dinozauras? Ar tikrai manote, kad žinote atsakymą į šį seniai sklandomą klausimą? Siūlome užsisakyti edukaciją „Kiaušinis, dinozauras ir višta – kas čia bendro?“ ir kartu leistis kelionei laiku prieš milijonus metų.

Edukacijos metu vaikai sužinos apie evoliucijos kaitą, apie vištų protėvius – dinozaurus, apie archeologinį paveldą. Užsiėmimo metu bus pateiktos šešios dinozaurų savybės snaudžiančios vištų genuose, kaip mokslininkai teigia – vištos genome vis dar tebėra daug dinozauro DNR. Tad vaikams pateikiama ne tik sausa istorija apie pasaulio formavimą ir tuo metu egzistavusius gyvius, bet ir įdomūs faktai, kurie suteikia vaikams pažinimo džiaugsmą, sąmoningumą ir kūrybingumą.

Tyrinėsime priešistorinį pasaulį per potyrius, per vaizduotę ir praktinius užsiėmimus. Archeologinis paveldas mums suteikia galimybę susipažinti su žemėje paslėptais lobiais, vienas iš jų – suakmenėjusiais dinozaurų kiaušiniais, kurie įrodo, kad ir didieji mūsų ropliai – dinozaurai dėjo kiaušinius.

Užsiėmimo metu moksleiviai skaptuos kiaušinius, ieškos dinozaurų embrionų. Darbas reikalauja kruopštumo, atsakomybės ir kūrybos. Taip pat užsiėmimo metu pastebimas nuostabus mokinių betarpiškas padėjimas savo draugams – kam nesiseka, padėti, ar kartu pasiekti norimą rezultatą.

Didžiausia paskata – kad atrastą dinozauriuką, vaikai gali parsinešti namo ir parodyti tėveliams tos dienos pasiekimą. Nesustokime ieškoti, nes vis dar galime atrasti naujus istorinius Žemės lobius.

Atrask dinozaurą

atraskd

Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.

Edukacijos trukmė: 45-60 min

Dalyvių amžius: Rekomenduojamas nuo 4 metukų iki 12 metų vaikams.

Dalyvių skaičius: iki 45 moksleivių vienu metu

Kaina: 10 € mokiniui. Jeigu norėsis likti ir toliau pramogauti Dino parke, reiktų papildomai sumokėti tik 3 €/asm.

Apie edukaciją

Siekdami vaikams padėti pažinti paslaptingą dinozaurų pasaulį ir paleontologijos mokslą, kviečiame į edukaciją „Atrask dinozaurą“, kurios metu mokiai skaptuos molio lentelę ir ieškos dinozauro fosilijos.

Fosilija yra reikšmingiausia archeologinio paveldo dalis, dėka kurios tyrinėjimo, mokslininkai atskleidė žemės gyvybės istoriją ir evoliucijos procesą. Edukacija „Atrask dinozaurą“ nuostabus potyris vaikams, kurie noriai ieško, domisi ir smalsauja.

Teorinės ir patyriminės edukacijos dalių metu (trukmė – iki 15 min.) edukatorius supažindina vaikus su įdomiausiais faktais apie dinozaurus, Pangėją ir užduoda svarbiausią klausimą – tai kodėl jie išnyko, o gal neišnyko?

Praktinėje edukacijos „Atrask dinozaurą“ dalyje (trukmė – 30 min.) edukatorius supažindins vaikus su paleontologo profesija, jo darbo įrankiais, pagrindinėmis skaptavimo taisyklėmis.

Skaptuodami molio lenteles bei ieškodami dinozauro fosilijos vaikai praktiškai atras kelis žemės sluoksnius: molį ir smėlį, individualiai rinksis geriausią skaptavimo strategiją.

Mokiniai ras vieną iš keturių dinozaurų griaučių fosilijų: tiranozauro, stegozauro, triceratopso arba branchiozauro.  Išskaptuota fosilija atitenka vaikams. Šis praktinis darbo rezultatas motyvuos vaikus grįžus namo pasidalinti su tėvais žiniomis apie dinozaurus, paleontologiją, kas padės dar geriau įsisavinti per edukaciją išgirstą informaciją.

Po edukacijos yra galimybė pramogauti ir šėlti visame Dinozaurų parke neribotai.

Beržų giraitės paslaptys

bgp

Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.

Edukacijos trukmė: 60 min

Dalyvių amžius: 2-5 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 45 moksleivių vienu metu

Kaina: 7 € mokiniui. Jeigu norėsis likti Dino parke dar papramogauti ir pašėlti, papildomai kainuos 6€/asm.

Apie edukaciją

Siekdami vaikams padėti sulėtėti, prisijaukinti tylą ir supažindinti juos su beržu, kaip vienu iš gamtoje esančiu ir lengvai prieinamu ramybės terapeutu, parke esančiame beržynėlyje kviesime vaikus sustoti. Vaikų klasę edukatorius nuves į Radailių parke esantį beržynėlį, kur juos kvies prisėsti ant juodos ir baltos spalvos kėdžių, atitinkančių pagrindines beržo kamieno spalvas.

Teorinės edukacijos dalyje vaikai supažindinami su beržo reikšme lietuvių mitologijoje, liaudies kūryboje ir medicinoje.

Patyriminėje dalyje vaikai tyrinės fizines beržo savybes: kuo jis kvepia, kokį pojūtį sukelia būnant šalia, ragaus kokio skonio beržų pumpurų ir lapų arbata. Užrištomis akimis bandys atspėti iš 3 skirtingų medžių lapų arbatų (ąžuolo, liepos, beržo), kuri yra beržo lapų.

Praktinėje dalyje iš beržo šakelės vaikai gamins sapnų gaudyklę ir ieškos lietuvių ir indėnų papročių panašumų. Dviejų kultūrų sugretinimas ir parelių ieškojimas, lavins dalyvių kritinį mąstymą, o praktinė sapnų gaudyklės gamyba – kūrybiškumą.

Edukaciją užbaigs apsilankymas pas triušiukus, alpakas ir oželius, kuriuos vaikai maitins ir glostys.

Mažieji žemės lobių tyrinėtojai

mzl

Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.

Edukacijos trukmė: 60 min

Dalyvių amžius: 1-4 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 45 moksleivių vienu metu

Kaina: 8 € mokiniui. Jeigu norėsite dar papramogauti ir Dino parke, papildomai kainuos po 5€/asm.

Apie edukaciją

Siekdami vaikams padėti pažinti paslaptingą dinozaurų pasaulį, paleontologijos mokslą, suvokti fosilijų reikšmę ir jos jungtis su vaikystėje darytais „sekretais“ Dino parke, Radailiuose, vykdome edukaciją „Mažieji žemės lobių tyrinėtojai“. Edukaciją sudaro 3 dalys: teorinė, patyriminė ir praktinė.

Teorinės ir patyriminės edukacijos dalių metu (trukmė – iki 20 min.) vaikai bus supažindinami su įdomiausiais faktais apie dinozaurus. Atviros diskusijos metu dalyviai gilinasi į mėsėdžių bei žolėdžių dinozaurų skirtumus, ieško panašumų tarp dinozaurų ir jų palikuonių paukščių, apžiūrinėdami parke esančius dinozaurus, judančius, skleidžiančius garsus ir fiziniais išmatavimais atitinkančius anksčiau gyvenusius „baisiuosius driežus“.

Praktinė edukacijos dalis (trukmė – iki 40 minučių) susideda iš dviejų užduočių: tiranozauro fosilijos atkasinėjimo imitacinėje parko atodangoje bei sekreto sukūrimo Radailių parko teritorijoje. Ieškodami fosilijos: ją atkasdami ir bandydami atpažinti, vaikai susipažins su paleontologo profesija, jo darbo įrankiais, specifika, fosilijos ypatybėmis, praplės savo geografijos žinias.

Užduodami dalyviams klausimą, apie tai, ką jie gali palikti po savęs žemėje, kviesime juos kurti sekretus iš parko žiedų ir augalų, paslegiant juos po stikliuku ir užpilant žeme. Sekreto kūryba priartins vaikus prie jų tėvų žaidimų bei kultūros, lavins kūrybiškumą bei estetikos pajutimą. Paralelių ieškojimas tarp fosilijos ir sekreto ugdys dalyvių kritinį mąstymą.

Edukacijos pabaigoje dalyviai pristatys savo darbus ir pasidalins savo įspūdžiais, tokiu būdu lavins savo retorikos žinias ir emocinį intelektą. Dalyviai, palikdami savo sukurtus sekretus Dino parke, prisidės prie parko infrastruktūros gražinimo bei suteiks kitiems šios edukacijos dalyviams atradimo džiaugsmą, atkasant jų paliktus sekretus.

Edukacijos organizatoriai suteikia visas reikalingas priemones edukacijos dalyviams.

Gyvosios gamtos beieškant

gyvgm

Ši edukacija yra nuostabus būdas pabūti kartu su gamta 🙂

Edukacijos trukmė: 90 min

Dalyvių amžius: 1-4 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 45 moksleivių vienu metu

Kaina: 8 € mokiniui (jeigu norite dar pašėlti Dino parke - papildomai bilietas kainuos 5€/vaikui)

Apie edukaciją

Mokydamasis apie gamtą iš gamtos vaikas supranta, kad iš pažiūros gąsdinantys augalai, vabzdžiai, gyvūnai yra visai nebaisūs, o kaip tik – reikalingi ir atliekantys tam tikrą svarbų vaidmenį.

Edukacija „Gyvosios gamtos beieškant“ skirta vaikams pažinti ir paliesti gyvąją gamtą iš labai arti.

Edukacijos metu vaikus supažindinsime pirmiausia su skrajūnais paukštukais, jų namelių įvairove, parodysime kur gyvena voverytės ir kodėl šikšnosparniams taip pat reikia namelio.

Ieškodami Dinozaurų parke skruzdėlyno, išsiaiškinsime kodėl vieni gyvūnai ar vabalai saugomi Raudonojoje knygoje, kiti dar nėra įrašyti. Ieškosime žinių apie gilias lietuviškas tradicijas, tikėjimą ir papročius, diskutuos apie biologinės įvairovės ir ekosistemų atliekamų pagalbos funkcijų svarbą, bandant prisitaikyti prie klimato kaitos.

Edukacijoje dalyvaujantys vaikai sutiks nuostabiąsias parko pažibas – alpakas, jas pamaitins. Aplankys šalia esantį triušiukų miestelį – mokysis suprasti ką triušiukai valgo, ko negalima duoti, kaip laikyti ir glostyti, o kaip negalima kelti jų.

Iš arčiau pažįstant gyvąją gamtą, neabejotinai sustiprės ryšys tarp vaikų ir gamtos.

Labas Ąžuole

labaz

Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.

Edukacijos trukmė: 60 min

Dalyvių amžius: 1-4 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: iki 30 moksleivių vienu metu

Kaina: 8 € mokiniui. Jeigu norėsite dar papildomai papramogauti Dino parke, papildomai kainuos 5€/asm.

Apie edukaciją

Mūsų senas parkas – rūmai dideli, čia gyvena eglės, ąžuolai žali… ir beržai – balti balti… Gamtoje tiek daug įdomių procesų, gyvių ir spalvų. O kiek ji turi paslapčių! Įminti šias paslaptis galėsite per tyrinėjimą, todėl gamtos pažinimo edukacija „Labas, Ąžuole!“ yra puiki priemonė norint skatinti vaikų domėjimąsi juos supančia aplinka ir joje vykstančiais procesais bei ugdant rūpestį ir meilę gamtai ir visam, kas gyva.

Ši edukacija padės vaikams suprasti gyvūno elgesį, norą bendrauti, pažinti juos supantį gyvąjį pasaulį, atverti naujas tiriamąsias erdves, ieškoti gamtinių medžiagų.

Vaikai, keliaudami po parką ir pažindinami su gamtos gėrybėmis, ugdys kritinį mąstymą, vizualinį erdvės suvokimą, dėmesio koncentravimą, kantrybę ir atkaklumą. Kiekviena užduotis atneš nuostabų atradimo džiaugsmą bei stengsis įminti vis daugiau ten slypinčių paslapčių.

Gamtos pažinimo edukacija taip pat gali būti puiki įvadinė mokymosi priemonė norint sudominti vaikus biologijos, fizikos, chemijos ir gamtos pažinimo mokslais. Nuo pat pirmų ekskursijos minučių mokiniai bus įtraukti į užduočių pinkles, mėgins prisiminti ar atspėti užkoduotus medžių pavadinimus, prisilies prie istorijos vingių, pasisveikins su ąžuolu ir apkabins seniausio Lietuvos medžio giminaitį. Taip pat ieškos laukinio skruzdėlyno ir bandys atspėti kodėl skruzdėlės tokios nedraugiškos aplinkiniams.

Edukacijos metu bus pasitelktas vaikų sugebėjimas orientuotis aplinkoje, tikslo siekimas, fizinis aktyvumas. Formuojamas atsakingumas ir komandinis darbas.

Edukacijos pabaigoje visi eisime maitinti alpakų ir triušiukų. Sakoma, kad būvimas su alpakomis yra stresinės terapijos dalis, atpalaiduojanti kūną ir dvasią.

Susipažinimas su dinozaurais

C

Tai ne edukacija, o smagus laikas parke su minimalia informacija apie dinozaurus 🙂

Edukacijos trukmė: 60 min

Dalyvių amžius: 1-12 klasių mokiniams ir darželinukams

Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 500 moksleivių vienu metu

Kaina: 13 € mokiniui

Apie jūsų kelionę

Tai nuostabi veikla kartu su klase leistis į laukinių nuotykių pasaulį!

Ekskursijos metu susipažinsite su mūsų augintiniais dinozaurais, pramogausite ir šėlsite iki pat vakaro ir smagia nuotaika su užmigimu autobuse grįšite namo 😉

Atradimo džiaugsmą garantuojame!

Apversto namo nepaprastieji lobiai

apverstas

Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.

Edukacijos trukmė: 60 min

Dalyvių amžius: 3-7 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: iki 30 moksleivių vienu metu

Kaina: 4 € mokiniui

Apie edukaciją

Kodėl taip smalsu pasižiūrėti pro kaimynų namų rakto skylutę? Ogi todėl, kad visada atrodo, kad pas juos namuose ne tik žolė žalesnė, bet ir slepiami lobiai, paslaptys bei intriguojnatys pomėgiai, apie kuriuos niekas negali sužinoti.

Edukacinė programa „Apversto namo nepaprastieji lobiai”- tai komandinės užduotys, lavinančios ne tik pastabumą, bet ir gebėjima susitelkti ties užduotimis, tikrinančiomis matematikos, geografijos ir literatūros mokslo žinias.

APVERSTAS NAMAS – tai unikalus ant stogo pastatytas namas, kuriame viskas apsivertę aukštyn kojomis, žaismingai sujaukiant mūsų kasdienę rutiną ir pojūčius.

Edukacijos metu suteikiama beribė laisvė perteikti fantaziją realioje erdvėje, pasitelkiant šiuolaikiškiausias išraiškos priemones.

Priešistorė, dinozaurai ir aš (Google karta)

gg

Edukacijos trukmė: 90 min

Dalyvių amžius: 7-12 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: iki 35 moksleivių vienu metu

Kaina: 7 € mokiniui (jeigu norite dar pašėlti Dino parke - papildomai bilietas kainuos 6€/vaikui)

Apie edukaciją

Edukacija pasitelkiant šiuolaikines technologijas supažindins jaunimą su priešistore. Tai archeologinis patyrimas pasitelkiant jaunimo geriausią draugą – mobilųjį telefoną.

Naudodami vaizdines priemones edukacijos dalyviai supažins su Mezazojaus era, kurios metu ir gyveno dinozaurai. Edukacijos metu moksleiviams pateikiama ne tik sausa istorija apie pasaulio formavimąsi ir tuo metu egzistavusius gyvius, bet ir įdomūs faktai, suteikiantys dalyviams pažinimo džiaugsmą.

Po Mezozojaus eros pristatymo, klasė padalijama į kelias komandas. Joms duodami mobilieji telefonai su užuominomis. Dalyviai turi per tam tikrą laiką naudojantis GPS bei išmaniojo programėle rasti visus kodus. Spręsdami užduotis  moksleiviai susipažįsta su dinozaurais, jų egzistavimu bei ypatumais.

Edukacijos metu bus ugdomas komandinis darbas, stiprinantis bendradarbiavimo, bendravimo, sąmoningumo bei kūrybiškumo įgūdžius.  Norėdami kartu pasiekti rezultatų, dalyviai turės padėti tiems komandos nariams, kuriems seksis prasčiau. Ir žinoma, didžiausia paskata, radus visas užuominas, gauti apdovanojimą.

Ateik ir išbandyk savo proto ir kojų miklumą edukacijoje „Priešistorė, dinozaurai ir aš (Google” karta)“.

Senolių - prėskučiai, mūsų - kūčiukai!

t31449823860-46f70f81d1-o

Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.

Edukacijos trukmė: 90 min

Dalyvių amžius: 1-6 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 35 moksleiviai vienu metu

Kaina: 8 € mokiniui

Apie edukaciją

Labai labai seniai Lietuvoje vėlės buvo vadinamos kočėmis, o prieš pat šv. Kalėdas buvo tikima, kad aplanko mus vėlės, todėl mūsų protėviai nuostabią stebuklingą ilgąją naktį pavadino vėlių garbei – Kūčiomis. Šią naktį sakoma, kad vyksta stebuklai, o kad jų nepraleistume, reikia iš anksto pasiruošti. Vienas iš tokių pagalbininkų yra kūčiukai. Jie tinkami burtams, dovanoms, spėjimams, žaidimams ir, aišku, maistui. Tai pagrindinis akcentas sutinkant Kūčias. Kiekvienoje šeimoje kūčiukų gamybos tradicijas perduoda iš karto į kartą, tačiau tokių šeimų mažėja ir kartais pamirštame senąsias tradicijas.

Laikantis tradicijų kūčiukus reikėtų kepti patiems Kūčių dieną ar išvakarėse, nes tik pagamintas namuose, pačių rankomis šis patiekalas įgauna prasmę. Edukacinės programos metu vaikai prisiliečia prie šios tradicijos ir išmoksta  išsikepti traškių kūčiukų, kurių vėliau kartu su receptu parsiveža lauktuvių į namus. Viliamės, kad sudalyvavę edukacijoje vaikai ims kepti kūčiukus kartu su tėveliais ir kūčiukų kepimo tradicija neblės lietuvių namuose. Ši edukacija yra nuostabus vaikams potyris pažinti kūčiukus, kitaip vadinamus kleckučiais, prėskučiais, galkutėmis, kalėdukais, buldikais, pulkeliais, kukuliais, paršeliukais, šližikais. Pirma vaikai susipažins per multimediją su istorija, kodėl kūčiukai yra tokie svarbūs ir kodėl mes apie juos šnekame. Vėliau po gražios įžangos, vaikai patys gamins skaniausius tradicinius kūčiukus, keps ir valgys su aguonpieniu ir, be abejo, įsidės į maišelius ir dovanos tėveliams. Tai ir asmeninis, bet kartu ir komandinis darbas – kūčiukų gamyba.

Edukacija sukurs kalėdinę nuotaiką kiekvieno vaiko širdelėje, o bendras susėdimas prie stalo primins apie artėjančias gražiausias metų šventes.

Žaisliukai-šiaudinukai Šv. Kalėdoms

siaudinukas dino

Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.

Edukacijos trukmė: 60 min

Dalyvių amžius: 2-5 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 45 moksleivių vienu metu

Kaina: 8 € mokiniui

Apie edukaciją

Gyvenant tarp blizgučių ir daugybės apkrautų parduotuvių lentynų įvairiausiais daiktais, kartais sustojame ir susimąstome apie paprastumą ir pabuvimą kartu. Prieš šventes norisi sustoti, norisi kažką padaryti prasmingo gero ir smagaus. Todėl ir sugalvojome šią edukaciją – ji tinka visiems, kas vertina paprastumą, unikalumą, meilę ir ramybę. Ar ne šaunu pasigaminti savo žaisliukų ant Kalėdomis kvepiančios eglutės?!!!

Tikima, kad per įdėtą darbą ir rankų šilumą gaminant šiaudinukus, namuose įsivyrauja santarvė, ramybė ir gėris. Ši edukacija – tai prasmingas laikas, kuriant šventinę, kalėdinę atmosferą belaukiant švenčių. Edukacijos metu ugdysime vaikų pažinimo ir menines kompetencijas per šiaudinukų gamybą, atskleidžiant mūsų šalies etinės kultūros išskirtinumą, jos archajiškumą, neišsenkantį kūrybiškumą. Žaisliukai – šiaudinukai yra vieni iš paslaptingiausių mūsų senųjų tradicinių dirbinių. Tad kviečiame pasinerti į unikalių ir fantazijos neribojančių žaisliukų-šiaudinukų gamybą. Kiekvienas edukacijos dalyvis išsineš ne tik patyrimines žinias, bet ir unikalius savo pagamintus šiaudinukus į namus. O šiaudinukai – tai darnos ir grožio simbolis, kuris saugo namus, puoselėja santarvę ir gerovę. Tikimės, kad edukacija atneš į daugelio šeimą naują tradiciją, kuri bus perduodama iš karto į kartą – gaminti prieš šventes šiaudinukus.

Draugas žaliais plaukais

Grass-Head-for-kids-1200x565

Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.

Edukacijos trukmė: 60 min

Dalyvių amžius: 1-4 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 45 moksleivių vienu metu

Kaina: 8 € mokiniui (jeigu norite dar pašėlti Dino parke - papildomai bilietas kainuos 5€/vaikui)

Apie edukaciją

Vaikų draugas žaliais plaukais – tai naujas požiūris į atgimstančią gamtą pavasarį.

Belaukiant Šv. Velykų, visi vaikai kviečiami į edukaciją „Draugas žaliais plaukais”. Edukacijos metu susipažinsime su pavasarinės kalendorinės šventės papročiais, tradicijomis ir puoselėsime naujus požiūrius į laukimą, į kūrybą ir atsakomybę. Pasigamintas oliziukas – tai tik pradžia viso darbo.

Kiekvienas vaikas grįš namo su tolimesnių darbų aprašymu – turės laistyti, prižiūrėti, stebėti ir auginti. Tai suteiks daug džiaugsmo, supažindins su sėklų dygimu, ugdys atsakomybės, pareigos ir kantrybės jausmą.

Ar pasiruošę velykinę žolę auginti kitaip? Jeigu taip – lauksime atvykstant į draugo žaliais plaukais gamybą.